O nás

Moje meno je Štefan Oravec a som tvorcom programu ORKO TRÉNINGOVÝ PROGRAM ktorý pomáha ľuďom dostať sa jednoducho do formy a kondície

sám som sa od malého veku venoval športu, začalo to lyžovaním a bežeckým lyžovaním kde už v 6-tich rokoch som absolvoval svoje prvé preteky. 
Vtedy to bola predovšetkým zábava, neskôr na základnej a strednej škole sa mi podarilo reprezentovať aj v behu, atletike ale stále som ostal pri bežeckom lyžovaní kde som sa dostal až do reprezentácie a reprezentoval Slovensko na svetovej úrovni. 


Po ukončení svojej kariéry som chvíľku pôsobil v paralympíjskom teame kde som sa naučil a zažil rôzne situácie s ľudmi ktorí nemali končatiny, nemali dostatočný zrak alebo malí akékoľvek fyzické postihnutie, naďalej vrcholovo športovali. Práve táto skúsenosť ma naučila z ľudkého pohľadu najviac. 


Neskôr sme spolu s partiou kamarátov a trénerov vybudovali v Banskej Bystrici projekt zameraný na zlepšenie pohybu  na vybudovanie sily a kondície na prvkoch CrossFit-u a podarilo sa nám úspešne vytvoriť BASE GYM Banká bystrica, tu sa zmeriavame na osobný kontakt s klientov, riešenie ich problémov a snažíme sa pomôcť správne sa pohybovať a zlepšovať výkonnosť.
Organizujeme tu množsvo medzinárodných podujatí už niekoľko rokov a budujeme tak komunitu športovcov so spoločným záujmom a láskou k športu.


Neskôr v roku 2016 sme spoločne s manželkou vybudovali ORAVEC Školu bežkovania, kde učíme techniku bežeckého lyžovania, niekoľko rokov sa tejto srdcovej záležitosti venujeme stretávame tu plno pozitívne naladených ľudí, spolu s nimi si užívame zimu na snehu, a práve tu som sa dlhodobo stretával aj s ľudmi ktorí už športovali, alebo len by chceli noo nevedeli ako. 


Po niekoľkých rozhovoroch som zistil že informácie ktoré mali o tréningu boli nedostatočné, dokonca niekedy až milné a tým že športovali si vo veľa prípadoch dokonca ubližovali. Ich zaťaženie bolo neadekvátne nastávali zranenia, opotrebenia a výkon sa časom prestal zlepšovať, to viedlo k nechuti k športu a nakoniec to prestali robiť.


Vtedy som sa rozhodol že chcem pomôcť množstvu ľudí s motiváciou k športu a s nastavením ich tréningu aby bol primeraný a prinášal svoje ovocie.


V roku 2018 teda vznikol Tréningový program kde sa mi podarilo spojiť všetky poznatky z kondičného tréningu, zo silového tréningu a spolu so stravou vytvoriť fungujúci a osvedčený systém ktorí vie pomôcť každému a prihliadať tak na výnimočnosť každého človeka. 


Poslednou výzvou bolo priniesť tento program veľkému množstvu ľudí na slovensku a naučiť ich ako by tréning mal byť naskladaný, čo by obsahovať mal a čo zase nemal, pochopiť systém motivácie a stravy tak aby bol nakoniec každý šťastný a spokojný z dosiahnutých výsledkov. No v prvom rade prihliadať na zdravie každého aby to bola dokonca zábava.


Toto všetko sa mi podarilo spojiť a teraz som v kontakte zo stovkmi športovcov a bežných ľudí z celého slovenska, spolu si užívame napredovanie a spoločné tréningy v rôznych kútoch.

Do niekoľkých rokov by som takto chcel pomôcť tisíckam ľudí k ich zdravšiemu JA a naučiť ako pohyb výrazne pomáha kvalite života. 

Garant a hlavný tréner

Štefan Oravec

Zakladateľ a hnacia sila, milovník bežiek, behu a akéhokoľvek športu, ktorý vám odovzdá radosť z pohybu. 

Zameriava sa na zlepšenie funkčnosti, špecializácia Beh a Bežecké lyžovanie.

Bývalý reprezentant Slovenska v behu na lyžiach, pomohol množstvu športovcov zlepšiť svoje zručnosti.

  • akreditovaný tréner,
  • účastník Majstrovstiev sveta juniorov,
  • účastník Majstrovstiev sveta do 23 rokov,
  • niekoľkonásobný majster Slovenskej republiky
  • aktívny člen Slovenskej lyžiarskej asociácie
  • spoluzakladateľ projektu BaseGym Banská Bystrica